UROCZYSTE POŻEGNANIE ZE SŁUŻBĄ PPŁK ZBIGNIEWA KOSTRAKIEWICZA

5 lutego 2020

W dniu 29 stycznia 2020r. odbyło się uroczyste pożegnanie ppłk Zbigniewa KOSTRAKIEWICZA  z okazji zakończenia zawodowej służby wojskowej.

ppłk Zbigniew KOSTRAKIEWICZ swoją przygodę z wojskiem rozpoczął we wrześniu 1983r. jako podchorąży w Wyższej Oficerskiej Szkole Radiotechnicznej. Ze 109 Szpitalem Wojskowym z Przychodnią w Szczecinie związał się nierozłącznie od stycznia 1998r. do grudnia 2018r. W tym czasie zajmował następujące stanowiska:

• Od stycznia 1998r. do maja 2003r. – kierownik sekcji;
  • Od maja 2003r. do lipca 2012r. – szef wydziału;
  • Od lipca 2012r. do grudnia 2018r. – zastępca komendanta szpitala, zastępca komendanta obwodu profilaktyczno-leczniczego;
  • Od 01 stycznia 2019 r. do 30 sierpnia 2019 r.- w rezerwie kadrowej.

Dnia 31 stycznia 2020r. został zwolniony z zawodowej służby wojskowej. Służbę w mundurze pełnił 36 lat i 5 miesięcy.

W imieniu żołnierzy, wszystkich pracowników oraz swoim własnym Komendant Szpitala płk Krzysztof PIETRASZKO złożył serdeczne słowa podziękowania za wieloletnią służbę i współpracę. Podziękował odchodzącemu Oficerowi za 22 lata służby w 109 Szpitalu Wojskowym, podkreślając jego zaangażowanie oraz nieoceniony wkład w funkcjonowanie i rozwój placówki.

W dowód uznania za zasługi Komendant wręczył Panu pułkownikowi ryngraf oraz list gratulacyjny. Życzył także powodzenia i realizacji planów w życiu osobistym, aby dalsze dni dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku oraz przynosiły wiele nowych, pozytywnych doświadczeń.

Pełniąc służbę w 109 Szpitalu Zbigniew KOSTRAKIEWICZ dał się poznać nie tylko jako bardzo dobry żołnierz, sumienny pracownik, godny zaufania człowiek ale także wspaniały szef i dobry kolega. Potrafił znaleźć wspólny język ze wszystkimi pracownikami, niezależnie od ich stopnia służbowego czy wieku. Przy pożegnaniu nie zabrakło wspomnień i wzruszeń.

ppłk KOSTRAKIEWICZ podziękował przełożonym i współpracownikom za lata wspólnej służby i pracy i obiecał, że będzie śledził losy Szpitala i trzymał kciuki za Jego rozwój.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne pamiątkowe zdjęcie.