Udzielanie świadczeń w Przychodni i Pracowniach Specjalistycznych

23 października 2020

Szanowni Pacjenci,

Informuję, że decyzją Ministra Obrony Narodowej oraz Wojewody Zachodniopomorskiego z dniem 23 października 2020r. 109 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Szczecinie został przekształcony w szpital II poziomu zabezpieczenia opieki zdrowotnej dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 – dla pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu zakażenia covid-19.
Od dnia 23 października do odwołania, zostaje utworzonych 127 łóżek dedykowanych ww. pacjentom, w tym 6 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Hospitalizacje odbywają się u pacjentów zakwalifikowanych do hospitalizacji przez lekarza zakaźnika z SPWSZ Arkońska.

W związku z powyższym, do czasu odwołania ww. decyzji przez Wojewodę, zostają wstrzymane przyjęcia pacjentów do Szpitala, zarówno planowe jak i ostre.

Udzielanie świadczeń w Przychodni i Pracowniach Specjalistycznych nie uległo zmianie i odbywa się planowo zgodnie z harmonogramem.

Do budynku Przychodni przy ul. Piotra Skargi 34 zostały przeniesione:

1/ Poradnia ginekologiczno-położnicza, I piętro, gabinet 105 i 106

2/ Usg i biopsja tarczycy, III piętro, gabinet 304