Szpital Wojskowy wrócił do normalnego funkcjonowania

17 maja 2021

109 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie nie jest placówką covidową. Działa izba przyjęć, oddziały, laboratoria, odbywają się planowe zabiegi, przyjmowani są pacjenci.

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego 109 Szpital Wojskowy przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie, od poniedziałku, 17 maja przestał być placówką nastawioną na leczenie chorych zarażonych wirusem Sars-Cov-2. Znów przyjmuje pacjentów.

Nie ma już pacjentów zarażonych koronawirusem. Ozdrowieńcy zostali wypisani do domów, chorzy zostali przeniesieni do innych placówek covidowych.

Wszystkie oddziały pracują normalnie, także pracownie i laboratoria (które funkcjonowały normalnie także w czasie statusu placówki covidowej).

W ciągu ostatnich dni wszystkie oddziały i pomieszczenia szpitalne zostały zdezynfekowane i zdekontaminowane. Każdy z pacjentów, który teraz zostanie przyjęty do szpitala poddawany będzie testom na obecność koronawirusa. Wciąż obowiązuje zakaz odwiedzin w szpitalu.

109 Szpital Wojskowy był placówką covidową od Wielkiej Soboty, 3 kwietnia czyli przez 6 tygodni. W tym czasie przyjął ok. 250 pacjentów zarażonych wirusem Sars-Cov-2. W czasie jesiennej fali pandemii, od października 2020 r. do drugiej połowy lutego tego roku, kiedy był również placówką covidową, przyjął 660 pacjentów.