Święto Wojskowej Służby Zdrowia

6 kwietnia 2022

Święto Wojskowej Służby Zdrowia

4 kwietnia swoje święto obchodzi Wojskowa Służba Zdrowia. Z tej okazji podczas uroczystej zbiórki, komendant naszego Szpitala płk Krzysztof Jurkowski złożył życzenia, wręczył kwiaty i listy gratulacyjne pracownikom Szpitala.
…Wszystkim Wam, drodzy pracownicy dziękujemy za służbę pacjentom, życzymy wytrwałości, sukcesów w Waszej odpowiedzialnej służbie oraz pomyślności w życiu zawodowym i osobistym…

Wojskowa Służba Zdrowia należy do najstarszych rodzajów służb w Wojsku Polskim. Utworzona została do kierowania całokształtem spraw medyczno-sanitarnych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Służba w strukturach Wojskowej Służby Zdrowia to przede wszystkim misja ratowania zdrowia i życia ludzi, to dbanie o zdrowie żołnierzy nie tylko w czasie kryzysu i działań bojowych, lecz także podczas pokoju.