Remont pomieszczeń Izby Przyjęć

27 czerwca 2024

Nasza Izba Przyjęć będzie nieczynna od poniedziałku, 1 lipca, przez całe lato. Pomieszczenia wymagają prac remontowo-konserwacyjnych.

Przez cały ten okres pacjenci, którzy wymagają pilnej pomocy medycznej proszeni są o kierowanie się do innych Izb Przyjęć czy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w innych szpitalach. Planowe przyjęcia będą jednak realizowane normalnie.
– Nasza izba przyjęć wymaga przeprowadzenia niezbędnych prac, by zapewnić komfortowe warunki pracy dla personelu medycznego oraz pacjentów – wyjaśnia komendant 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie płk Krzysztof Jurkowski. – Wiemy, że jest to niedogodność, gdyż nasz szpital znajduje się w samym centrum miasta, jednak by zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dla pacjentów i lekarzy, pielęgniarek oraz zespołów ratowniczych musieliśmy się zdecydować na przeprowadzenie prac remontowych a co za tym idzie na czasowe zamknięcie Izby Przyjęć – dodaje.
Wyłączenie z użytkowania Izby Przyjęć w Szpitalu Wojskowym zostało uzgodnione z Wojewodą Zachodniopomorskim oraz Narodowym Funduszem Zdrowia. Stanie się to już w najbliższy poniedziałek, 1 lipca i potrwa przez całe lato.
W tym czasie przeprowadzonych zostanie szereg prac. Wyremontowane będą łazienki i przebieralnie, sale zabiegowe, sale obserwacyjne, gabinety lekarskie, poczekalnia i miejsce gdzie odbywa się rejestracja pacjentów. We wszystkich pomieszczeniach zostaną m.in. wymienione podłogi, instalacje elektryczne i sanitarne, drzwi, ściany i sufity zostaną na nowo otynkowane i pomalowane.
Komendant Szpitala zapowiada jednak, że planowe przyjęcia pacjentów do szpitala będą realizowane tak, jak dotychczas.