109 Szpital Wojskowy z Przychodnią od poniedziałku, 14 marca nie jest już placówką „covidową”. Wznawia planowe przyjęcia pacjentów.

23 listopada 2021

Wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki, uchylił decyzję z 16 listopada 2021 roku, zgodnie z którą szpital wojskowy od 23 listopada ubiegłego roku przyjmował wyłącznie pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Placówka wraca do normalnego trybu pracy. Rusza Izba Przyjęć i wszystkie oddziały. Działają także przychodnia oraz pracownie i laboratoria (te pracowały nawet w czasie „covidowym”).

Ostatnie dni placówka przygotowywała się do tego organizacyjnie. W ciągu weekendu pacjenci zostali albo wypisani do domów, albo przeniesieni do innych szpitali. Jednocześnie odbyło się sprzątanie i dezynfekcja sal chorych i całych oddziałów, by od poniedziałku można było przyjmować chorych.

Komendant szpitala informuje, że już od poniedziałku, 14 marca, pacjenci, którzy umówieni byli na planowe zabiegi w szpitalu, mogą spodziewać się telefonów z datą przyjęcia do szpitala przy ul. Piotra Skargi. Nie ma potrzeby przychodzenia ani telefonowania w tej sprawie.

109 Szpital Wojskowy z Przychodnią był placówką „covidową” już po raz trzeci od wybuchu pandemii. W ciągu ostatnich 3,5 miesięcy przyjął 738 pacjentów zarażonych koronawirusem, dysponując 122 łóżkami, w tym 6 na oddziale intensywnej terapii (z respiratorami).