Nowy respirator od Caritas Polska w ramach akcji #WdzięczniMedykom

8 lipca 2020

W dn. 07 lipca ksiądz Maciej SZMUC reprezentujący Caritas Polska przekazał oficjalnie naszej placówce nowy respirator transportowy Para PAC plus.

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas w odpowiedzi na zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią korona wirusa. Dzięki inicjatywie zakupiono 100 respiratorów oraz ponad 200 tys. maseczek, 10 tys. kombinezonów ochronnych, 2 tys. przyłbic oraz kilkanaście specjalistycznych łóżek szpitalnych.

Zastępca komendanta – ppłk Krzysztof JURKOWSKI w imieniu wszystkich potrzebujących pacjentów, własnym i personelu Szpitala złożył najserdeczniejsze podziękowania za darowany sprzęt, wspaniałą inicjatywę i wsparcie.