Nasz szpital nie jest placówką covidową

26 lutego 2021

Nasz szpital nie jest placówką covidową. Działa izba przyjęć, oddziały, laboratoria, odbywają się planowe zabiegi.
Decyzją wojewody zachodniopomorskiego 109 Szpital Wojskowy przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie przestał być placówką nastawioną na leczenie chorych zarażonych wirusem Sars-Cov-2. Znów przyjmujemy normalnie pacjentów.
Wcześnie wszystkie oddziały i pomieszczenia szpitalne zostały zdezynfekowane i zdekontaminowane. Każdy z pacjentów, który trafia do szpitala poddawany jest testom na obecność koronawirusa. Wciąż obowiązuje zakaz odwiedzin w szpitalu.
Od października, kiedy 109 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie stał się placówką covidową, przyjął ok. 660 pacjentów zainfekowanych wirusem Sars-Cov-2.
Jednocześnie, w przychodni przy szpitalu działa punkt szczepień, w którym obecnie szczepieni są nauczyciele szczecińskich szkół (klas 1-3 oraz nauczyciele tych szkół ponadpodstawowych, w których odbywają się zajęcia praktyczne), przedszkoli oraz żłobków. Szczepieni są także seniorzy.