Mobilny punkt poboru wymazów – Drive Thru

Skierowanie na wymaz może wystawić lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej, nocnej i świątecznej pomocy, możemy je otrzymać przez internetowe konto pacjenta a od niedawna także po wypełnieniu formularza na LINK W treści SMSa otrzymujemy datę i miejsce pobierania wymazu, ale to do nas należy decyzja, gdzie chcemy się mu poddać.

Posiadając skierowanie, można skorzystać z np. mobilnego punktu poboru wymazów, który znajduje się:
109 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ, ul. Piotra Skargi 9-11 w Szczecinie.
Można umówić się dzwoniąc pod numer 606 724 475, telefon ten czynny jest w godzinach od 8:00 do 13:00.

Wjazd odbywa się główną bramą a teren Szpitala opuszcza się drugą bramą, ruch jest więc jednokierunkowy. Na miejscu wykwalifikowany wojskowy ratownik medyczny pobiera wymaz w sposób całkowicie bezpieczny, nie ma potrzeby opuszczania pojazdu. Jeśli pacjent mieszka niedaleko, może przyjść także piechotą, oczywiście zachowując dystans społeczny od innych i wyposażony w środki ochrony osobistej. Wówczas wymaz pobierany jest w specjalnym kontenerze, w którym miejsce po pacjencie jest każdorazowo dezynfekowane.

Mobilny Punkt Poboru Wymazów przy 109 Szpitalu Wojskowym działa od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 12:00.