Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

14 maja 2019

ŚWIĘTUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

W dniu 14 maja 2019r. odbyły się w 109 Szpitalu Wojskowym uroczyste obchody Święta Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych.

Jak co roku wspólnie odśpiewano hymn pielęgniarek a następnie Komendant Szpitala płk Krzysztof PIETRASZKO odczytał zgromadzonym list przesłany przez Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia Panią dr Aurelię OSTROWSKĄ:

„ Pielęgniarstwo jest sztuką sztuk pięknych „- twierdziła prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale. Pielęgniarstwo jest bez wątpienia nauką i sztuką. Wymaga opanowania, ogromnej wiedzy i wielu ważnych umiejętności. Jednak przede wszystkim jest ono najszlachetniej rozumianą formą pomocy drugiemu człowiekowi, jednym z najważniejszych przejawów ludzkiego humanizmu…

Komendant w tak szczególnym dniu, złożył Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym życzenia oraz na ręce Naczelnej Pielęgniarki Pani Katarzyny GRABOWIECKIEJ podziękowania za zaangażowanie oraz poświęcenie i zrozumienie dla chorych i cierpiących. Życzył aby uśmiech i wdzięczność pacjentów towarzyszyły każdego dnia, a praca na rzecz potrzebujących dawała osobistą satysfakcję i energię do dalszego działania.

Pani Katarzyna Grabowiecka została doceniona także przez podległy personel i w dowód uznania otrzymała kwiaty oraz list z podziękowaniami za profesjonalizm, entuzjazm i determinację w działaniu.

Nie mogło zabraknąć wyróżnień dla osób obchodzących w tym roku okrągłe jubileusze 45, 40, 35, 30, 25, i 20-lecia pracy w zawodzie pielęgniarki i położnej.