Pożegnanie byłego Komendanta płk mgr Dariusza KSIĄDZ

30 września 2010

W dniu 30 września 2010r. o godz. 13.00 odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego Komendanta Szpitala p. płk mgr Dariusza KSIĄDZ, który na własną prośbę został przeniesiony do rezerwy.
Z rąk obecnego Komendanta p. płk mgr Janusza GEMBARZEWSKIEGO przyjął list pożegnalny oraz kwiaty.

W imieniu własnym i całego personelu nowy Komendant podziękował za  6 lat pracy w 109 Szpitalu Wojskowym tymi słowami:
„ (…) Niech Pana dokonania i poważne osiągnięcia na stanowisku Komendanta szpitala będą źródłem dumy i nieustającej satysfakcji oraz dadzą siłę i motywacje do dalszej służby Ojczyźnie, chociaż już w innej i nowej sytuacji.
Dziękujemy za lata solidnej i ciężkiej służby oraz wykazywany profesjonalizm w dowodzeniu i kierowaniu ludźmi.
Życzymy Panu wszelkiej pomyślności w realizacji kolejnych planów i spełnianiu marzeń. Niech doskonałe zdrowie towarzyszy Panu przez długie lata (…)”

DSC00384 DSC00385

Odchodzący komendant podziękował pracownikom za lata współpracy a nowemu komendantowi życzył wytrwałości i powodzenia w zarządzaniu szpitalem.

Profil byłego Komendanta:

Bez_nazwy6bpłk mgr Dariusz Ksiądz objął stanowisko komendanta 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie 16 lipca 2004 jako pierwszy ekonomista w historii szpitala.
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu, gdzie studiował finanse i rachunkowość. Kwalifikacje zawodowe podnosił na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. W międzyczasie pełnił zawodową służbę wojskową w sztabie 2 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinku, w 13 Brygadzie Zmechanizowanej im. Generała Hallera i Garnizonowym Ośrodku Mobilizacyjnym w Czarnem oraz w Garnizonowym Ośrodku Mobilizacyjnym w Szczecinie.
Wraz z objęciem funkcji Komendanta szpitala płk Dariusz Ksiądz przeprowadził analizę struktury zatrudnienia, zweryfikował pewne stanowiska, ogłosił na nie konkursy. Nadto zmienił profile oddziałów, o czym zadecydowała liczba pacjentów.
Odznaczony w 2002r.  BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU  oraz SREBRNYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU  w 2005r.
Odszedł do rezerwy na własną prośbę dnia 30 września 2010r.