Oddział Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej

michal piotrkowiak
logotyp NFZ

lek.Michał PIOTROWIAK –starszy asystent

Lek.  Michał Piotrowiak ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Bydgoszczy w 2003 roku. Staż podyplomowy odbył w Bydgoszczy,  m.in. na Oddziale Chirurgii Plastycznej Szpitala Miejskiego.

Jako pierwszy w kraju otworzył specjalizację z chirurgii plastycznej w trybie zgodnym z wymogami UE i jako pierwszy planowo ją ukończył.

Odbył staże:  w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju, Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie, Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Łodzi, Klinice Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń w Gdańsku, w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej we Wrocławiu, Oddziale Chirurgii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Oddziale Urologii Szpitala Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Zachodniopomorskim Centrum Onkologii na Golęcinie-Oddział Chirurgii Onkologicznej, SPZZOZ w Gryficach: Oddział Intensywnej Terapii, Oddział Chirurgii Ogólnej, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Chirurgii Urazowej i Traumatologii.

Posiada Certyfikat ISAPS z zakresu Chirurgii Estetycznej (International Society of Aesthetic Plastic Surgery).

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Sekcji Specjalistycznej Chirurgii Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.

Lekarze:

lek. Marek WIŚNIEWSKI- starszy asystent
lek. Rami ALCHEKH
specjalizujący się w chirurgii plastycznej

dr n. med. Andrzej DMYTRZAK – konsultant

p.o. Pielęgniarka Oddziałowa:
Anna Główka
specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego

ZESPÓŁ PIELĘGNIARSKI:
Grażyna EJSMONT– specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
Danuta DĘBIEC– starsza pielęgniarka
Aleksandra MAZURKIEWICZ– starsza pielęgniarka
Dorota DOBRZYŃSKA – ILGIEWICZ– starsza pielęgniarka

Zakres działalności:

• leczenie chirurgiczne łagodnych i złośliwych nowotworów skóry (rekonstrukcja z zastosowaniem płatów wyspowych, skórno-mięśniowych i wolnych płatów tkankowych)
  • rekonstrukcje piersi po operacjach onkologicznych
  • korekcje chirurgiczne zniekształceń pourazowych
  • leczenie blizn pooparzeniowych, pourazowych oraz przewlekłych owrzodzeń i trudno gojących się ran
  • operacje korekcyjne wad porozszczepowych wargi górnej i nosa, wad rozwojowych (zniekształceń małżowin usznych, ginekomastie)
  • chirurgia ręki (przykurcze pourazowe, poparzeniowe, palcozrost)

ch.pl3Na oddziale znajdują się sale chorych 2 – 3 łóżkowe z węzłami sanitarnymi, sale operacyjne.
Przyjęcia na oddział realizowane są na podstawie aktualnego skierowania.

Kwalifikacja do zabiegów odbywa się w Oddziale w każdy wtorek od godz: 11.00 po wcześniejszym ustaleniu terminu –

kontakt: tel. 91 810 58 91
adres e-mail: szpital109plast@onet.eu

Operacje rekonstrukcji piersi

Na Oddziale Chirurgii Plastycznej 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie wykonuje się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia operacje rekonstrukcji piersi.
Zależnie od rodzaju nowotworu, rodzaju amputacji piersi i stosowanych metod wspomagających  leczenie na Oddziale wykonujemy rekonstrukcję różnymi sposobami. Do rekonstrukcji piersi wykorzystywane są również przeszczepy własnego tłuszczu i komórek macierzystych.
Gwarantujemy krótki czas oczekiwania na  konsultacje do ok. 1 miesiąca oraz na zabieg operacyjny rekonstrukcji wynoszący ok. 2-3 miesiące

Kontakt i konsultacje:
109 Szpital Wojskowy Oddział Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej tel. 261-45-58-91