„Nowy Komendant w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie”

1 sierpnia 2017

„Nowy Komendant w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie”

Dnia 31 lipca br. o godz. 11.00  w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie odbyło się się uroczyste przekazanie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta.

Obowiązki Komendanta 109 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Szczecinie objął płk Krzysztof PIETRASZKO.  Nowy Komendant jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej. Był uczestnikiem misji w Iraku i Afganistanie.  Ukończył liczne zagraniczne kursy oraz studia podyplomowe Zarządzania Wojskową Służbą Zdrowia oraz w obszarze Psychologii Zarządzania.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej  prof. dr hab. Wojciech FAŁKOWSKI, Zastępca Dyrektora Departamentu Jarosław WÓJTOWICZ, Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej poseł Michał JACH, Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek SUBOCZ, dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmund ANDRZEJCZAK  oraz  komendanci, szefowie jednostek i instytucji wojskowych.

Uroczystość przebiegała zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Było odczytanie decyzji i rozkazów, meldunków o zdaniu i przyjęciu obowiązków służbowych a później podpisanie przez Komendantów  protokołów i zatwierdzenie ich przez Zastępcę Dyrektora Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia.

Po ceremonii podpisania protokołu głos zabrał  prof. dr hab. Wojciech FAŁKOWSKI oraz Komendanci,  zdający i przyjmujący obowiązki.

Był czas na podziękowania dla przekazującego obowiązki ppłk Jarosława NARLOCHA oraz gratulacje składane na ręce nowego Komendanta ppłk Krzysztofa PIETRASZKO.

Po części oficjalnej o godz.12.15 odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawione zostały plany i perspektywy rozwoju 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie na najbliższe lata.