Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

16 maja 2018

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

W dniu 14 maja 2018r. obchodziliśmy w 109 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Szczecinie Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

Uroczystość  rozpoczęto  Hymnem Pielęgniarek i odczytaniem życzeń przesłanych przez Panią dr Aurelię OSTROWSKĄ Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia.

„  (…) Szanowanie godności innych, okazywanie im szacunku i empatii w najtrudniejszych życiowych chwilach jest darem. I Wy macie tego świadomość , tak jak i tego że wykonujecie zawody wyjątkowe, że pomagacie człowiekowi w zdrowiu i chorobie na każdym etapie jego życia.

(…) Składam, zatem Państwu serdeczne podziękowania  za poświęcenie, trud i pomoc niesione chorym i rannym (…)”

Pani Gabriela HOFMAN- Przewodnicząca  Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych, która uświetniła swoim udziałem spotkanie, składając  życzenia wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom  i Położnym podkreśliła  szczególne znaczenie  i wagę Ich pracy, która stanowi fundament funkcjonowania ochrony zdrowia.

Komendant Szpitala, złożył na ręce Pani Naczelnej Pielęgniarki – mgr Katarzyny GRABOWIECKIEJ podziękowanie za poświęcenie i niespotykane zaangażowanie, lojalność oraz trud włożony w pracę oraz życzył wszystkim zdrowia, pomyślności, spełnienia osobistych i rodzinnych marzeń, jak najmniej trudnych chwil, satysfakcjonującego rozwiązywania problemów zawodowych jak również czasu dla siebie i najbliższych.

W tym roku listy gratulacyjne Dyrektora Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia otrzymały Panie Krystyna CZAPLICKA  i  Małgorzata NIEMCZYCKA.

Panie i panowie obchodzący  40-, 35-, 30-, 25- i 20-lecie pracy w zawodzie pielęgniarki/pielęgniarza i położnej zostali wyróżnieni  listami oraz kwiatami.

Były też chwile wzruszenia kiedy przedstawicielki kadry pielęgniarskiej wręczyły Pani Katarzyny GRABOWIECKIEJ bukiet kwiatów i podziękowały za energię do działania, poświęcony czas, ideały, które zaszczepiła  innym koleżankom, za dążenie do propagowania wiedzy i nowych osiągnięć w zawodzie a także za tworzenie pięknej historii.

„(…) Dzięki Pani te nasze coroczne spotkania z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej stały się miłym akcentem w codziennych trudnych wyzwaniach naszego zawodu.

Wierzymy, iż właśnie dzięki takim osobom polskie pielęgniarstwo będzie się rozwijało(…)..”.

Naczelna Pielęgniarka nie kryjąc wzruszenia,  gorąco podziękowała i powiedziała , że tylko wspólnie, dzięki  wsparciu i ciężkiej pracy całego zespołu jest w stanie realizować  zamierzone cele i osiągać sukces.

Miłym akcentem była też  informacja, że kadrę pielęgniarską  naszego  Szpitala zasila Pani Małgorzata ŁUGIN- DĄBROWSKA, której praca została wyróżniona w konkursie literackim organizowanym przez Szczecińską Izbę Pielęgniarek i Położnych.

Wszystkim gratulujemy i życzymy samych sukcesów.